Skip to content

Showroom and store: Elimäenkatu 9 A, Helsinki · Mon–Fri 10–15

Canon EOS C400 ennakkotilattavissa

Canonin EOS C400 -kamerassa on täyden koon 6K BSI -kenno

Uusi kamera on tehty erityisesti elokuvien, suorien lähetysten ja virtuaalituotantojen kuvaamiseen.

Takaa valaistu BSI-kennotekniikka tarjoaa 16 askeleen dynaamisen alueen, orgaanisen värintoiston ja kolme eri ISO-perusjärjestelmää, jotka pitävät kohinan matalana.

Kamerassa on RF-kiinnitys, mutta PL- ja EF-objektiiveja voi käyttää helposti Canonin kiinnityssovittimen avulla.

Sisäänrakennettu Wi-Fi/Ethernet mahdollistaa reaaliaikaisen IP-striimauksen (SRT/RTSP) ja etäohjauksen XC-protokollan kautta.

Reaaliaikaiset metatiedot virtuaalituotantoa ja visuaalisia tehosteita varten Unreal Enginen ja After Effectsin tuella. Genlock-tahdistimen ja orgaanisen värintoiston ansiosta EOS C400 on täydellinen valinta suurten LED-näyttöjen kanssa kuvaamiseen. Ja Canonin RF 5.2mm F2.8L Dual Fisheye -objektiivilla pystyt luomaan mukaansatempaavia VR-kokemuksia.

Read also

All articles

Contact us

Tell us about your project and we will put you in touch with the right expert.

Sales is available on weekdays.