LS C300d MKII (V-mount)KIT
Tuotetiedot
Aputure LS C300d Mark II
LS C300d MKII käyttää Aputuren viimeisintä COB LED-teknologiaa ja on 20% tehokkaampi kuin edeltäjänsä. Yhdistettynä Fresnel 2X kanssa, 300d MK II pääsee jopa 80,000 luxiin.
Uusi muotoilu
300d MK II:ssa on uutta muotoilua, kuitenkin säilyttäen aiemman mallin kevyen alumiinirungon. Uusi haarukka (yoke) mahdollistaa 360° rotaation. Yhdistettynä 120d Mark II:n käsijarrulukitusmekanismiin, valon voin kiinnittää mihin vain asentoon, minkä vain valonsäätimen kanssa. Valossa on uusi 55° Hyper Reflector, jonka ansiosta valolle tulee tehoa kolminkertaisesti aiempaan malliin verrattuna.
Uudistettu dimmeri
Valon dimmeri on nyt täysin äänetön. Siinä on uutuutena sisäänrakennettu antenni ja armeijatason hihna. Lisäksi dimmeri käyttää Aputuren uutta quick release platea, joten se on helppo kiinnittää. Dimmerissä on 8 sisäänrakennettua efektiä: “Paparazzi”, “Fireworks”, “Lightning”, “Fault Bulb”, “TV”, “Pulsing”, “Strobe” ja “Explosion”. Tulevissa firmiksissä näitä tulee olemaan lisää ja dimmeri on päivitettävissä USB-portin kautta. Lisäksi on käytössä “trigger”-painike, jolla efektit saa aktivoitua salamannopeasti.
Sidus Link App Control
300d Mark II on Aputuren ensimmäinen appilla ohjattava valo. Ohjaus onnistuu 400 metrin päästä. Appin kautta mahdollistuu dimmerin etäkäyttö ja firmisten päivitykset.
Asiantuntijat

Mirva Valkeapää
Production Equipment
Työskentelen Mediatradella tuotantovälineiden parissa. Olen tehnyt töitä erilaisissa AV-alan tehtävissä, nykyisin painottuen ohjaamiseen, kameraoperointiin ja kuvaamiseen.
OsaamisalueetJälkituotanto, Kuvaus, Valaisu
+358201557727
mirva.valkeapaa@mediatrade.fi

Jukka Ruuskanen
Minulta löytyy vahva osaaminen kuvaus-, valaisu- ja audiopuolelta. Nautin kokonaisuuksien rakentamisesta ja toteuttamisesta. Vapaa-ajallani testailen kalustoa ja teen erilaisia kuvausprojekteja.
OsaamisalueetVideo, audio, valaisu
+358201557729
jukka.ruuskanen@mediatrade.fi

Tommi Rosnell
Account Manager
Tommin löytää useimmiten tutkimasta, testaamasta ja tietenkin fiilistelemästä elokuvakameran kanssa.
OsaamisalueetJälkituotanto, kuvaus, valaisu
+358201557730
tommi.rosnell@mediatrade.fi